06.12.2022
Da preprečimo telesne poškodbe in materialno škodo, je potrebno rezervoarje in občutljive dele sistema, v katere lahko pride ali izstopi plamen, zaščititi s plamenskimi zaporami.
Plamenske zapore so neodvisni zaščitni sistem, nameščen na odprtino ohišja ali na povezan cevovodni sistem ohišja. Njihova poglavitna funkcija je omogočiti pretok, vendar preprečiti prenos plamena.
Avtonomni zaščitni sistemi morajo biti preizkušeni preko priglašenega organa (odobritev tretje osebe) v skladu z EN ISO 16852. Vgradijo se lahko samo plamenske zapore z ATEX certifikatom.
Flammer ponuja široko paleto plamenskih zapor z ATEX certifikatom:
Plamenska zapora, ki je opremljena samo z enim cevnim priključkom.

-
Deflagracijska cevna plamenska zapora:
Plamenska zapora vgrajena v cev - obe strani sta povezani.
Deflagracijska cevna plamenska zapora je nameščena v primeru širjenja plamena pri podzvočni hitrosti.

-
Detonacijska cevna plamenska zapora:
Plamenska zapora vgrajena v cev - obe strani sta povezani.
Detonacijska cevna plamenska zapora je nameščena v primeru širjenja plačmena pri nadzvočni hitrosti.

-
Končna tekočinska detonacijska zapora:
Končna tekočinska detonacijska zapora preprečuje povratno svetlobo pri deflagraciji in stabilno detonacijo potencialno eksplozivnih zmesi hlapov-zraka, in/ali plina-zraka v cevi, ki se nahaja pred virom vžiga.
Širjenje plamena se ustavi preko dejanske uporabljene tekočine.

Ni vedno mogoče uporabiti standardne plamenske zapore. Poleg ekonomskih vidikov je to lahko tudi posledica prostorske namestitve in/ali tehničnih pogojev oziroma omejitev. Za prilagojene rešitve, kot tudi za ostale zapore, vam bomo z veseljem svetovali.

Preberi več >>>
